[vc_row gap=”2″][vc_column][vc_empty_space][vc_column_text]Retas kuris e-komercijos verslas išvengia pasimetusių ar pristatymo metu apgadintų prekių. Tokių praradimų pasitaiko net ir dirbant su pačiais patikimiausiais paslaugų teikėjais.

Tačiau kartais nuostolių išvengti gali pats siuntėjas. Šioje atmintinėje aprašome, kaip teisingai supakuoti siuntą, kad klientą ji pasiektų tokios būklės, kokios buvo išsiųsta.

Kaip teisingai supakuoti siuntą

Peržiūrėkite pakavimo patarimus ir patikrinkite, ar jūsų siuntos atitinka reikalavimus.[/vc_column_text][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][trx_toggles style=”2″][trx_toggles_item title=”Mažos prekės (vokai)”][vc_column_text]

  • Vokuose siųskite korespondenciją ar smulkius, nedūžtančius ir neapsibraižančius daiktus.
  • Jei prekė pakuotei per didelė, nesistenkite visko suspausti į kuo mažesnį voką. Perkrautas vokas gali atsiklijuoti ar susiplėšyti kelionės metu.
  • Popierinius ar kitus vandens bijančius daiktus papildomai apsaugokite juos įdėdami į sandarų dokumentų aplanką ar skysčiams nepralaidų maišą.
  • Nedūžtančius smulkius gaminius siųskite saugiai supakavę į burbulinę polietileno plėvelę arba į specialų voką su burbuliniu paminkštinimu.
  • Venkite įpatingai mažų pakuočių. Pastebėjome, kad įpatingai mažas siuntas siunčiantys klientai dažniau praranda siuntas. Kaip suprasti, kad Jūsų siunta yra per maža? Jei siuntos lipdukas netelpa ant jūsų pakuotės – rinkitės didesnę pakuotę.

[/vc_column_text][/trx_toggles_item][trx_toggles_item title=”Prekės maišuose”][vc_column_text]

  • Prieš dedant į maišą. Prekių nebūtina siųsti dežėse, tačiau jei renkatės maišą, prieš dėdami prekę papildomai apsaugokite gaminį. Jei jis šlampa ar turi lengvai pritvirtintų detalių, prieš dėdami gaminį į siuntimo maišą, pasirūpinkite kitu papildomu įpakavimu – nepralaidžiu, tvirto plastiko įpakavimu drabužiams, dėže batams, ar storu burbuliniu/oro pagalvių įpakavimu apsibraižantiems daiktams.
  • Ekologiški maišai. Ekologija – svarbu, tačiau jei jūsų maišas nekokybiškas ir prekė bus apgadinta ar dings per tarptautinę kelionę, naujas siuntimas gamtai padarys daugiau žalos nei maišas. Todėl jei maišai prastai užsiklijuoja, plyšta ar yra, nenaudokite jų. Patikrinkite supakuotos siuntos tvirtumą –  siuntinį apverskite, pakratykite, numeskite iš nedidelio aukščio. Jei pakuotė neišlaikė testo, iškart ją pakeiskite.

[/vc_column_text][/trx_toggles_item][trx_toggles_item title=”Prekės dėžėse” id=”sc_toogles_item_Wed Jan 13 2021 10:15:40 GMT+0200 (Eastern European Standard Time)_4″][vc_column_text]

  • Prekėms rinkites naujas, tvirtas dėžes. Po pirmojo siuntimo dėžė praranda daugiau nei pusę savo tvirtumo, todėl nesiųskite brangių daiktų panaudotuose, deformuotose dežėse, kurios kelionės tiesiog neatlaikys.
  • Kokiam svoriui pritaikyta dėžė? Pirkdami dėžes, visada pažiūrėkite, kokiam svoriui jos pritaikytos. Daugiau nei dešimties kilogramų siuntas siųskite tvirtose, dvisluoksnėse dėžese. Jei sunkų daiktą pakuosite į netvirtą dėžę – tarptautinio siuntimo metu rizikuojate, kad prekė iškris iš įpakavimo.
  • Daiktus pakuokite dežės centre – taip maksimaliai sumažinsite prekės apgadinimo riziką.
  • Paminkštinimui naudokite putplastį, burbulinę plėvelę, oro pagalvėles.
  • Užpildykite visą laisvą erdvę. Jei gaminys dėžėje judės, rizikuojate jį prarasti.
  • Lygūs paviršiai. Siuntiniai tvirtu lygiu paviršiumi be išsikišimų beveik nepažeidžiami, o siuntiniai nelygių paviršių  apgadinami.
  • Paėmus siuntą už kraštų, joje esantis turinys jokiu būdu negali iškrypti ar išlenkti dėžės apačios. Pakuote privalo būti atspari nedideliems 1 m kritimams, stūmimui, kratymui.
  • Jei rinksitės per mažą dėžę ar perpildysite dėžę, ji gali plyšti, atsidaryti, o visas pakuotės turinys išbyrėti.

[/vc_column_text][/trx_toggles_item][trx_toggles_item title=”Sunkūs, didelių gabaritų daiktai” id=”sc_toogles_item_Wed Jan 13 2021 10:22:24 GMT+0200 (Eastern European Standard Time)_1″][vc_column_text]

  • Venkite nestandartinio dydžio (t.y. ne stačiakampio) dydžio siuntų, ant kurių negalima padėti kitų siuntinių.
  • Sunkesnes nei 30 kg. siuntas turite siųsti ant atitinkamo dydžio padėklų.
  • Paletė negali būti mažesnė už pakuotę.

[/vc_column_text][/trx_toggles_item][trx_toggles_item title=”Keli daiktai vienoje siuntoje” id=”sc_toogles_item_Wed Jan 13 2021 10:25:40 GMT+0200 (Eastern European Standard Time)_7″][vc_column_text]

  • Laisvus daiktus sutvirtinkite, suriškite, o jų tarpus užpildykite keliais apsauginio paminkštinimo sluoksniais. Jei tuščių ertmių neužpildysite, o pakuotės turinį paliksite judėti , rizikuojate, kad perkrovimų metu dežė plyš arba vidaus turinys bus apgadintas.
  • Jei siunčiate kelias prekes, nedėkite labai lengvų trapių daiktų šalia sunkių daiktų, be atskiro jų įpakavimo. Jei siunčiate skirtingų svorių ir gabaritų prekes vienoje vietoje, atsakingai įpakuokite kiekviena jų į burbulinę plėvelę. Pirmiausia dėkite sunkesnį daiktą, tada lengvensį, kad sunkus daiktas neužkristų ant lengvo. Tada visą dėžę užpildykite amortizuojančia medžiaga taip, kad prekės kratomos ir stumdomos nejudėtų ir nekristų viena ant kitos.

[/vc_column_text][/trx_toggles_item][trx_toggles_item title=”Aštrūs daiktai ir aštrūs kampai” id=”sc_toogles_item_Wed Jan 13 2021 10:31:13 GMT+0200 (Eastern European Standard Time)_3″][vc_column_text]

  • Aštrius daiktus saugiai tvirtai apvyniokite keliais apsauginio paminkštinimo sluoksniais prieš dėdami į dėžę. Įsitikinkite, kad toks įpakavimas neplyš, nesugadins dėžės ir nesukels pavojaus kurjeriui.
  • Prekę pakuokite dėžės centre, palikite bent 5 cm nuo kraštų.
  • Visas tuščias ertmes užpildykite amortizuojančia medžiaga.
  • Pakuodami venkite bet kokių prekės išsikišimų – jei gaminys nestandartinių formų ar turi aštrių kampų, juos apsaugokite keliais paminkštinimo sluoksniais.
  • Nepamirškite paženklinti savo siuntų („Caution Sharp Objects Inside“ – atsargiai, viduje aštrūs daiktai; „Handle with Care“ – elgtis atsargiai).

[/vc_column_text][/trx_toggles_item][trx_toggles_item title=”Paveikslai, plakatai, raižiniai” id=”sc_toogles_item_Wed Jan 13 2021 10:33:18 GMT+0200 (Eastern European Standard Time)_8″][vc_column_text]

  • Paveikslus (drobes, medinius raižinius, įstiklintus paveikslėlius ir pnš.) iš abejų pusių glaudžiai uždenkite ir sutvirtinkite kelių sluoksnių kartonu. Tada juos apvyniokite apsauginiu paminkštinimu. Dėkite į kartoninę dėžę (didesnę nei paveikslas, kad jie tiesiogiai nesiliestų su dėžės kraštais). Tuščias ertmes užpildykite amortizuojančiomis medžiagomis.
  • Susukamiems žemėlapiams ar plakatams naudokite trikampę, o ne ritinio formos tūbą. Kaip ir dokumentus, apsaugokite juos papildomu įpakavimu.
  • Jei siunčiate kelis paveikslus vienoje pakuotėje, atskirkite juos vieną nuo kito, kad kelionės metu nesibraižytų. Darykite nedidelius tarpus, kuriuos užpildykite apsaugos medžiagomis (burbuline plevele, putų granulėmis ir pnš).
  • Nepamirškite paženklinti savo siuntų („Handle with care“ – elgtis atsargiai ar „Fragile“ – jei trapus).

[/vc_column_text][/trx_toggles_item][trx_toggles_item title=”Kiti plokšti trapūs daiktai” id=”sc_toogles_item_Wed Jan 13 2021 10:36:10 GMT+0200 (Eastern European Standard Time)_3″][vc_column_text]

  • Jei siunčiate vinilines plokšteles, kompaktinius diskus ar panašius daiktus, prekėms atskirti galite naudoti skirtukus. Papildomai įvyniokite į burbulinę plėvelę. Visus tarpus dėžėje užpildykite.
  • Nepamirškite paženklinti savo siuntų („Handle with care“ – elgtis atsargiai, „Fragile“ – Trapus).

[/vc_column_text][/trx_toggles_item][trx_toggles_item title=”Dūžtantys, skylantys ir brangūs daiktai” id=”sc_toogles_item_Wed Jan 13 2021 10:36:39 GMT+0200 (Eastern European Standard Time)_10″][vc_column_text]

  1. Dūžtantiems, skylantiems, trapiems gaminiams pakuoti naudokite naujas tvirtas dėžes. Brangiems siuntiniams rinkitės dvigubas (dvisienes dėžes), ypač brangius daiktus pakuokite dėžė dėžėje principu.
  2. Daiktus įsukite į kelių sluoksnių burbulinę plėvelę. Į dėžės vidų priberkite specialių pakavimo granulių ar drožlių, o visas tuščias ertmes užpildykite amortizuojančiomis pakavimo priemonėmis.
  3. Prekė turi būti patalpinta dežės centre, ir nutolusi nuo dėžės kraštų bent 5 cm. Itin trapius daiktus laikykite nutolusius 8 cm.
  4. Jei daiktas nevienalytis (pvz. siunčiate puodelių rinkinį), įpakuokite kiekvieną daiktą į burbulinę plėvelę atskirai. Negailėkite amortizuojančios medžiagos, kad jie tarpusavyje nesiliestų, o taip pat nesiliestų prie dėžės kampų.
  5. Jei siunčiate itin brangius, vidutinio dydžio dūžtančius daiktus, netaupykite – kiekvieną jų pakuokite į atskirą dėžę. Taip supakuota siunta ištvers net ir sudėtingiausias sąlygas.
  6. Nepamirškite paženklinti savo siuntų („Handle with care“ – elgtis atsargiai, „Fragile“ – Trapus).

Nesiųskite skystų medžiagų stiklinėje taroje.[/vc_column_text][/trx_toggles_item][trx_toggles_item title=”Lipni juosta” id=”sc_toogles_item_Wed Jan 13 2021 11:00:44 GMT+0200 (Eastern European Standard Time)_6″][vc_column_text]

  • Naudokite patikimą klijavimo juostą, kuri atspari temperatūrų pokyčiams. Klijuodami nepalikite tarpų ties sudūrimais.
  • H metodas – rekomenduojamas lipnios juostos klijavimo būdas, kai sutvirtinami dėžės kraštai ir vidurinis sudūrimas.
  • Nenaudokite politileninės juostos ar kitos juostos, kuri gali trukdyti kurjeriui nuskaityti siuntimo informaciją.
  • Neapvyniokite visos dėžės lipnia juosta, kad ją būtų galima patikrinti.

[/vc_column_text][/trx_toggles_item][trx_toggles_item title=”Lipdukai, ženklinimas” id=”sc_toogles_item_Wed Jan 13 2021 11:01:14 GMT+0200 (Eastern European Standard Time)_5″][vc_column_text]

  • Siuntinio pakuočių kiekis. Kai express siuntinys netelpa į vieną dėžę ar maišą, galite siųsti daugiau vokų ar dėžių vienoje siuntoje, bet pildydami siuntos dokumentus nepamirškite nurodyti pakuočių kiekio.
  • Pasirūpinkite tinkamu lipdukų dydžiu – jokiu būdu nesudarinėkite vieno lipduko iš kelių lipdukų.
  • Pilnam saugumui. Įdėkite papildomą adreso lipduką į dėžės vidų (jei kartais siuntos pakuotė būtų pažeista ir dingtų adresas).
  • Matomi siuntos duomenys. Kai spausdinate siuntimo dokumentus, patikrinkite, kad gerai matytųsi siuntos duomenys. Kitaip jūsų siuntinys pasimes. Užtikrinkite, kad lipni juosta ar kiti dokumentai  neuždengtų siuntos važtaraščio.
  • Nurodykite visus reikalingus duomenis. Prieš siųsdami visad patikrinkite, kad būtų nurodyti visi reikalingi siuntimo duomenys – ypač adresas ir gavėjo telefono numeris.
  • Jei visgi pasirinkote antrąkart naudoti tą pačią dėžę, pasitikrinkite, kad nuo jos būtų nuplėšti seni važtaraščiai.
  • Jei ant dėžės reikia priklijuoti kitus lipdukus, neklijuokite jų ten, kur originalus važtaraštis.
  • Siuntos važtaraštį klijuokite ant siuntos viršaus, taip parodysite kurjeriams, kur yra viršutinė jūsų siuntinio pusė.

[/vc_column_text][/trx_toggles_item][/trx_toggles][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text]

Pabaigai

Tikimės, kad šie patarimai padės jums išvengti dažniausiai pasikartojančių siuntinių pakavimo klaidų.

Nors žinant, kaip teisingai supakuoti siuntą, problemų kyla retai, vis vien rekomenduojame siuntinius visada sekti, o brangesnius siuntinius drausti.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row]